Baran jest uznawany za pierwszy znak zodiaku. Osoby spod tego znaku urodziły się pomiędzy 21 marca a 20 kwietnia. Jak każdy znak zodiaku posiada swoje szczęśliwe kamienie, są to między innymi rubin oraz diament. Sławne osoby spod tego znaku to na przykład Leonardo da Vinci, Elton John, Lady Gaga oraz Charlie Chaplin. Jakie są charakterystyczne cechy baranów? Dowiecie się tego z naszego artykułu.
Jaki jest typowy Baran?
Osoby spod znaku barana to doskonali, wręcz urodzeni przywódcy. Charakteryzuje je duża ambicja i odwaga. Barany kochają aktywność. Nienawidzą za to nudy i nie przepadają za stabilizacją. Baranom często udaje się spełniać swoje marzenia i osiągać sukcesy. Bywają jednak impulsywne i łatwo się denerwują. Barany są także niezwykle lojalne i walczą o dobro swoich bliskich. Mimo tego czasem są egoistami i myślą tylko osobie. Lecz tak zachowują się jedynie względem obcych osób. Rodzinę stawiają zawsze na pierwszym miejscu. Barana ciężko usidlić w związku, ponieważ ma słabość do flirtu i przelotnych romansów. Jeśli jednak już się to uda, możemy mieć pewność, że zawsze stanie po naszej stronie.
Relacje Baranów z innymi znakami
Związek barana z drugą osobą spod tego samego znaku może okazać się bardzo burzliwy. Z pewnością nie będzie obfitował w nudę, ale dwa tak mocne charaktery mogą nie być w stanie wytrzymać ze sobą na dłuższą metę. Baran z bykiem mogą nie znaleźć wspólnego języka. Ich charaktery kompletnie się różnią. Baran kocha szaleństwo i jest wybuchowy, byk natomiast uchodzi za osobę spokojną, czasem nawet flegmatyczną. Czy ma to szanse na przetrwanie? Bliźnięta mogą okazać się dla barana zbyt racjonalne. Działa on często pod wpływem impulsu, a nie zgodnie z planem i ustalonymi wcześniej zasadami. Doskonale sprawdzi się relacja pomiędzy osobami spod znaku lwa i barana. To dwa silne charaktery, które czasem będą ze sobą rywalizować, ale przecież to właśnie kochają. Dość duże szanse na powodzenie ma również relacja barana z wagą. Ich charaktery doskonale się uzupełniają oraz wzajemnie równoważą.
Mówi się „uparty jak baran”. Czy jest w tym ziarenko prawy i cecha wspólna dla wszystkich baranów?